No products
Ceny zawierają podatek
Oto rodzina kolorów na bazie pigmentów metalicznych, które należą do innych rodzajów farb motocyklowych, a dla których oferujemy szeroką gamę metalicznych farb motocyklowych, zarówno z klasycznymi kolorami producenta każdej marki, jak i szerokim wyborem niestandardowych farb metalicznych (aluminium, złoto, miedź, «Liquid Metal») z gamy Stardust....
> Czytaj dalejOto rodzina kolorów na bazie pigmentów metalicznych, które należą do innych rodzajów farb motocyklowych, a dla których oferujemy szeroką gamę metalicznych farb motocyklowych, zarówno z klasycznymi kolorami producenta każdej marki, jak i szerokim wyborem niestandardowych farb metalicznych (aluminium, złoto, miedź, «Liquid Metal») z gamy Stardust.
Istnieją trzy główne rodzaje odcieni w dziedzinie farb motocyklowych: kryjące, perłowe i metaliczne. Przyjrzyjmy się cechom każdej z tych rodzin odcieni i jaka jest różnica między metaliczną farbą motocyklową a kryjącą czerwienią.
Pomoże nam to lepiej zrozumieć tryb i specyfikę aplikacji podczas naprawy, poprawek lub całkowitego malowania.
Kolory kryjące to klasyczne kolory, bez przezroczystości i bez połysku, ponieważ są wolne od pigmentów, takich jak perła lub inne. Możemy wziąć przykład klasycznej zieleni KAWA lub czerwieni Ducati.
Odcienie perłowe to kolory uzyskane z udziałem pigmentów perłowych. Oznacza to pewną przejrzystość odcienia, bez której perły byłyby „utopione” w nieprzezroczystej farbie, bez możliwości „odbijania” światła. Efekt wytworzony przez ten rodzaj odcienia to efekt iskrzenia, stworzony przez mikroskopijne pigmenty na powierzchni farby.
Metaliczna farba motocyklowa działa na tej samej zasadzie, to znaczy pigmenty metalowe zmieszane z odcieniami przezroczystymi, aby odbijać światło i dawać metaliczne efekty.
Różnica w recepturach polega na zastąpieniu pereł pigmentami aluminiowymi.
Kolory mają mniejszą nieprzezroczystość, a zatem mają mniejszą siłę krycia. Metaliczne farby motocyklowe muszą być zatem malowane na zagruntowanych tłach w jednym kolorze (nie można łatwo pokryć różnych kolorów w tle) i często jest to określony kolor podkładu, który musi być przestrzegany:
Weźmy przykład czerwonej metalicznej farby motocyklowej:
na czarnym podkładzie, wynikowy kolor będzie bordowo-czerwony
na białym podkładzie, ostateczny kolor będzie jasnoróżowo-czerwony.
Nowoczesne kolory są teraz prawie wszystkie perłowe lub metaliczne, ponieważ oczywiście efekt wizualny jest o wiele piękniejszy niż stare kolory kryjące.
Zastosowanie pigmentów aluminiowych oferuje wyraźną przewagę nad stosowaniem pigmentów perłowych: farby są łatwiejsze w aplikacji, bardziej kryjące i bardziej równomierne. Efektem jest bardziej ekonomiczna aplikacja i mniejsze ryzyko „marmurkowania”. Metaliczne kolory motocyklowe nadają surowy, estetyczny i skuteczny charakter.
Podczas stosowania metalicznego pigmentu do formułowania farb szybko zauważa się, że niektóre kolory są trudne do uzyskania, takie jak „metaliczna czerwień”, która zawsze wychodzi w kolorze bordowym lub różowym, lub nawet „metaliczne złoto”, które wychodzi w kolorze zielonkawym, lub „metaliczna pomarańcza”, która wychodzi w kolorze miedzianym lub brązowym... W rzeczywistości wiele odcieni metalicznych jest po prostu niemożliwych do uzyskania za pomocą pigmentów aluminiowych ze względu na ich szary kolor.
Zestaw do tuningu motocykli
Perłowa farba motocyklowa
Podkład do farby motocyklowej
Farba w sprayu do motocykli
Farba do quadów
Farba do skuterów wodnych
Efekt chromu do farby motocyklowej
Farba motocyklowa do plastiku
.
.
.
.
.