No products
Ceny zawierają podatek
Farby, które reagują na światło czarne należą do grupy efektów fotoluminescencyjnych (Lien vers la page parent), jako że mają właściwości fizykochemiczne, dzięki którym świecą w niektórych przypadkach. Farby czarnego światła produkują fotoluminescencję przez reakcję na światło ultrafioletowe.
Fabra fluorescencyjna ze światłem UV jest produktem, ...
Farby, które reagują na światło czarne należą do grupy efektów fotoluminescencyjnych (Lien vers la page parent), jako że mają właściwości fizykochemiczne, dzięki którym świecą w niektórych przypadkach. Farby czarnego światła produkują fotoluminescencję przez reakcję na światło ultrafioletowe.
Fabra fluorescencyjna ze światłem UV jest produktem, który jest dostępny na końcu strony, w 8 kolorach w gamie farb na bazie wody i w 8 kolorach w gamie barwników rozpuszczalnych.
Na poziomie molekularnym, pigmenty dodatkowe farby aktywują się podczas wystawiania ich na fale światła w gamie pomiędzy 360 i 380 nanometra.
Wynikiem jest intensywna emisja kolorowego i nie malejącego światła. Jednakże, zjawisko światła gaśnie natychmiast w przypadku stłumienia źródła ekspozycji (neony UV, Led UV, reflektory UV)
ZASTOSOWANIE I PRZEZNACZENIE :
Nośniki takie jak ściany, papier, karton, tkaniny i drewno są odpowiednie do farb Moonglo. Te produkty są zazwyczaj używane na skórze. Gama «barwnik» jest płynną formułą do drukowania lub oznakowania, dostępna w 1 kolorze na bazie wody i 7 kolorach rozpuszczalnych.
WYGLĄD :
W dzień, produkty są idealnie bezbarwne i mają białawy wygląd, półprzezroczysty. Kolory są widoczne i pojawiają się tylko w obecności promieniowania około 360-390 nm. Czy rzeczywiście są niewidoczne?
Odróżniamy farby od barwników: farby mogą pozostawiać białawe ślady, które mogą być widoczne przy nakładaniu na tłach o kolorach bardzo ciemnych. Jednakże, barwniki płynne mogą osiągnąć prawie całkowitą niewidoczność.
DENOMINACJA :
Chodzi o farby «fluorescencyjne niewidoczne ». Można je oznaczyć nazwą farb Czarnego Światła, Blacklight lub fluorescencyjnych UV. Są to farby, które odróżniają się od gamy konwencjonalnych fluorescencyjnych, znanych na całym świecie : nie są one bezbarwne, chodzi o « barwniki fluorescencyjne », które są dobrze widoczne za dnia i również bardzo skuteczne jak gama niewidocznych.
MIESZANKA:
Kolory podstawowe (różowy, zielony, niebieski, żółty) mogą być mieszane do uzyskania innych kolorów takich jak fioletowy, czerwony, biały, pomarańczowy ( w zależności od zasady jasnych kolorów). Niektóre kolory, takie jak zielony, są bardziej intensywne i są lepiej postrzegane przez ludzkie oko niż na przykład niebieski lub żółty.
Przypomnijmy, czym jest światło ultrafioletowe : światło jest zestaw promieniowania, którego niewielka część jest światłem widzialnym dla oka ludzkiego. Fala ta mierzona jest w nanometrach (nm). Ta widoczna gama rozciąga się od fioletowego od 395 nm, przechodząc do wszystkich kolorów tęczy i dochodząc aż do czerwonego w 920 nm.
Ultrafiolety są promieniami, których fale są krótkie, bardziej energetyczne i są zawarte w niewidzialnych (200 – 365 nm). To samo zachodzi w przypadku czerwonego światła, które będzie w podczerwieni i niewidzialne powyżej 920 nm.
Wiedziałeś, że słońce emituje każdy rodzaj fal świetlnych ? W szczególności znane UV! I tak samo jak farby Blacklight, które reagują na promienie UV świecąc w biały dzień, to zjawisko fluorescencyjne nie wychodzi poza normę: kolory ujawnią się, gdy wejdą w kontakt ze światłem słonecznym, chyba że nie są dostatecznie odbierane ponieważ emitowana fluorescencja jest niższa niż jasność otoczenia.
W takim razie nie zaleca się wystawiania produktów na światło słoneczne na długi czas. W przypadku nadmiaru, będzie można dostrzec zmianę, szczególnie w kolorach fioletowym, białym i żółtym. Ta reakcja może być odwracalna.
Zgodnie z normą (CE) n° 1272/2008, 67/548/CEE, 1999/45/CE i jej adaptacji, farby nie przedstawiają żadnego niebezpieczeństwa fizycznego. Ta mieszanka nie wykazuje żadnego niebezpieczeństwa dla zdrowia ani dla środowiska naturalnego.
Farba fosforyzująca
Farba fluorescencyjna
.
.
.
.
.